Venetsialaishirvenjuoksun tulokset Kalajoella

Erkki Aho   23 08 2007, 7:10

Venetsialaisten hirvenjuoksukisat järjestettiin Kalajoen liikuntapuistossa 25. - 26.8.2007. Järjestelyistä vastasivat Kalmy, Vasankarin MS, Someronkylän MS, KaJu:n hiihtojaosto ja Kalavieska Team.
Tässä tulokset molemmilta päiviltä.

Venetsialaishirvenjuoksun yhteistulokset Kalajoella 25. - 26.8.2007


1. Tommi Keikko Satakunta 1130+1158=2288
2. Vesa Haikara Nivala 1150+1126=2276
3. Jarkko Hirvinen Kiuruvesi 1133+1138=2271
4. Jari Sikkilä Sievi 1133+1137=2270
5. Peter Heikkell Kokkola 1147+1122=3369
6. Timo Heikkila Kauhajoki 1120+1136=2256
7. Arto Luomala Kälviä 1152+1103=2255
8. Kari Seppälä Pohjanmaa 1117+1130=2247
9. Jarmo Pietilä Kälviä 1114+1130=2244
10. Juhani Ikola Jurva 1103+1139=2242
11. Markku Mikkola Lumijoki 1101+1140=2241
12. Jouko Haapala Haukipudas 1098+1137=2235
13. Juha Hilkamo Muurame 1100+113=2233
14. Tarmo Puoliväli Alajärvi 1105+1128=2233
15. Kalevi Kivipelto Alajärvi 1112+1117=2229
16. Sakari Piekkola Hailuoto 1115+1114=2212
17. Teemu Pietilä Kälviä 1081+1130=2212
18. Eeva Hallikainen Juankoski 1088+1124=2212
19. Kyösti Kurvinen Kempele 1089+1122=2211
20. Esko Ylikutsi Kauhajoki 1076+1130=2206

Tuloksia 25.8.2007

Sarja M
1. Arto Luomala Kälviä 1152
2. Vesa Haikara Nivala 1150
3. Peter Heikell Kokkola 1147
4. Jarkko Hirvonen Kiuruvesi 1133
5. Tommi Keikko Satakunta 1130
6. Mikka Annunen Hailuoto 1104
7. Juhani Ikola Jurva 1103
8. Ville Hyden Pohjanmaa 1095
9. Kyösti Kurvinen Kempele 1089
10. Petri Niemelä Liminka 1085
11. Teemu Pietilä Kälviä 1082
12. Jyrki Uusivirta Nivala 1082
13. Erno Pohjanen Kalajoki 1079
14. Veli Syrjänen Alahärmä 1070
15. Heikki Haapala Haukipudas 1060
16. Jani Oikarinen Taivalkoski 933
17. Pasi Tanskanen Kuopio 900

Sarja M20
1. Juho Autio Kempele 1043
2. Juho Korkiakangas Pattijoen MS 992
3. Jarno Uusivirta Nivala 976

Sarja M40
1. Jari Sikkilä Sievi 1133
2. Timo Heikkilä Kauhajoki 1120
3. Jarmo Pietilä Kälviä 114
4. Jouni Korkeakoski Kannus 1107
5. Tarmo Puoliväli Alajärvi 1105
6. Seppo Seppänen Puolanka 1101
7. Juha Hilkamo Muurame 1100
8. Esa Luoma-Halkola Kauhajoki 1094
9. Jarmo Ihalainen Kokkola 1090
10. Tuomo Hautakoski Pyhäjärvi 1087
11. Alpo Jumisko 1078
12. Jukka Tölli Nivala 1074
13. Matti Kääriä Kiiminki 1064
14. Tarmo Lipsonen Pyhäjärvi 1063
15. Matti J.Korhonen Kainuu 1047
16. Keijo Pitkänen Kuopio 1024
17. Vesa Syrjänen Alahärmä 1024
18. Asko Oijennus Nurmo 1017

Sarja M50
1. Ari Turkia Kuopio 1129
2. Kari Seppälä Pohjanmaa 1117
3. Jukka Lumme Kauhajärvi 1114
4. Kalevi Kivipelto Alajärvi 1112
5. Ari Ronkainen Kajaani 1110
6. Jorma Pietikäinen Iisalmi 1101
7. Markku Mikkola Hirvasniemi MS 1101
8. Pekka Suhonen Pohjois-Savo 1099
9. Jouko Haapala Haukipudas 1098
10. Esa Lakso Kauhava 1090
11. Antero Oikarinen Taivalkoski 1086
12. Sakari Hannula Nivala 1086
13. Tuomo Sipilä Alavieska 1074
14. Reijo Juola Kalajoki 1068
15. Antero Rahja Kainuu 1067
16. Timo sipilä Alavieska 1066
17. Heimo Kauppinen Vieremä 1059
18. Tapani Junttila Pyhäjärvi 1057
19. Aimo Koivumäki Pohjanmaa 1053
20. Kauko Heikkinen Kainuu 1040
21. Aulis Kokko Pattijoki 1038
22. Jouko Lahti Jyväskylä 1033
23. Tuomas Lemmetty Pervo 1032
24. Erkki Myllylä Ylivieska 1031
25. Matti Haikara Nivala 1017
26. Veli Hyttinen Paltamo 1013
27. Unto Määttä Posio 1011
28. Paavo Kauppinen Vieremä 959
29. Risto Leivonmäki Iisalmi 936

Sarja M60
1. Sakari Piekkola Hailuoto 1115
2. Leo Honkanen PK 1097
3. Matti Korhonen Sotkamo 1089
4. Sauli Kivimäki Alahärmä 1081
5. Taisto Kontio Ylivieska 1076
6. Esko Ylikuntsi Kauhajoki 1076
7. Kyösti Hallikainen Juankoski 1066
8. Veli Reini Untamala 1045
9. Matti Vähänen TRS 1039
10. Tauno Karhatsu Kuopio 1020
11. Antero Tourunen Keski-Suomi 1015
12. Heikki Ikola Jurva 1008
13. Erkki Perälä Alavus 1008
14. Eino Pirkkalainen Konnevesi 1001
15. Rauno Saarinen Kalajoki 1001
16. Veikko Kähkönen Kuhmo 999
17. Vesa Lehtomäki Pylkönmäki 994
18. Pekka Tourunen Keski-Suomi 981
19. Kalevi Eskelinen Sonkajärvi/PS 977
20. Oiva Laurila Nivala 964
21. Risto Korka Keski-Suomi 963
22. Bo Björkbacka Närpiö 958
23. Antti Keimola Kauhava 952
24. Antti Anttila Kauhajoki 937
25. Eero Lohtaja Kainuu 937
26. Väinö Moilanen Sonkajärvi/PS 923
27. Jouko Toivola Kokkola 922
28. Esko Oikarinen Sonkajärvi/PS 908
29. Tovio Suomalainen Sonkajärvi/PS 888
30. Lars Grannas Mustasaari 844

Sarja M70
1. Armas Luokkala Kälviä 1091
2. Yrjö Luikku Lohtaja 1072
3. Keijo Leppänen Polvijärvi 1068
4. Bjarne Berg Mustasaari 1030
5. Ossi Pekkalainen E-H 1029
6. Olavi Siponen Vieremä 1017
7. Reijo Kuusisto Ylihärmä 1012
8. Reijo Siipo Pyhäjärvi 1007
9. Yrjö Kinnunen Joensuu 985
10. Toivo Alakylmänen Muhos 966
11. Jorma Inget Vaala 965
12. Mikko Penntilä Elimäki 920
13. Kalevi Keikko Satakunta 907
14. Jorma Ojala Merijärvi 889

Naiset
1. Mari Sammalniemi VRM/Rovaniemi 1111
2. Jaana Hokkanen Iisalmi 1100
3. Katarrina Keikko Kempele 1092
4. Eeva Hallikainen Juankoski 1088
5. Enni Javarus Nivala 1083
6. Kati Jaakola-Kääriä 1055
7. Eva Hilkamo Muurame 881

Sarja M40
1. Vuokko Puoliväli Alajärvi 1111
2. Arja Huovinen Haapjärvi 1082
3. Saila Mäkiranta Kauhajoki 1081
4. Hilkka Honkanen PK 1072
5. Tarja Manninen Kalajoki 1029
6. Marja-Leena Tourunen Keski-Suomi 1026
7. Tarja Porkka Haapjärvi 1020
8. Sirkka Hartikainen Iisalmi 1014
9. Elma Tourunen Keski-Suomi 992 

Sarja S14

1. Anssi Korkeakoski Kannus 1162
2. Johanna Turkia Kuopio 1156
3. Jukka Manninen Kalajoki 1044
4. Vertti Hilkamo Muurame 839

Sarja S16
1. Mariannae Löf Kalajoki 994
2. Jaakko Seppänen Puolanka 960

Venetsialaishirvenjuoksu sunnuntaina 26.8.2007
Tulokset

Sarja M50
1. Markku Mikkola Hirvasniemi MS 1140
2. Jouko Haapala Haukipudas 1137
3. Kari Seppälä Pohjanmaa 1130
4. Kalevi Kivipelto Alajärvi 1117
5. Tuomas Lemmetty Pervo 1110
6. Aimo Koivumäki Pohjanmaa 1096
7. Kauko Heikkinen Kainuu 1095
8. Pekka Suhonen Pohjois-Savo 1090
9. Unto Määttä Posio 1089
10. Sakari Hannula Nivala 1085
11. Reijo Juola Kalajoki 1084
12. Ari Ronkainen Kajaani 1084
13. Timo Sipilä Alavieska 1081
14. Jorma Pietikäinen Iisalmi 1074
15. Ari Turkia Kuopio 1065
16. Jouko Lahti Jyväskylä 1064
17. Heimo Kauppinen Vieremä 1050
18. Antero Rahja Kainuu 1046
19. Antero Oikarinen Taivalkoksi 1037
20. Veli Hyttinen Paltamo 1021
21. Tapani Junttila Pyhäjärvi 995
22. Paavo Kauppinen Vieremä 989
23. Risto Leivonmäki Iisalmi 890

Sarja M60
1. Heikki Ikola Jurva 1150
2. Esko Ylikutsi Kauhajoki 1130
3. Sakari Piekkola Hailuoto 1114
4. Taisto Kontio Ylivieska 1108
5. Antero Tourunen Keski-Suomi 1102
6. Tauno Karhatsu Kuopio 1099
7. Antti Kleimola Kauhava 1093
8. Eino Pirkkalainen Konnevesi 1078
9. Erkki Perälä Alavus 1074
10. Kyösti Hallikainen Juankoski 1073
11. Veikko Kähkönen Kuhmo 1069
12. Sauli Kivimäki Alahärmä 1066
13. Veli Reini Untamala 1065
14. Lauri Lehtomäki Haapajärvi 1063
15. Toivo Suomalainen Sonkajärvi/PS 1052
16. Kalevi Eskelinen Sonkajärvi/Ps 1046
17. Jouko Toivola Kokkola 1045
18. Leo Honkanen PK 1042
19. Risto Kotka Keski-suomi 1037
20. Matti Korhonen Sotkamo 1034
21. Pekka Touronen Keski-Suomi 1033
22. Antti Anttila Kauhajoki 1030
23. Vesa Lehtomäki Pylkönmäki 1013
24. Eero Lohtaja Kainuu 1009
25. Bo Björkbacka Närpiö 980
26. Lars Grannas Mustasaari 953
27. Väinö Moilanen Sonkajärvi/PS 898

Sarja M70
1. Keijo Leppänen Polvijärvi 1134
2. Armas Luomala Kälviä 1074
3. Olavi Siponen Vieremä 1059
4. Mikko Penttilä Elimäki 1043
5. Reijo Kuusisto Ylihärmä 1028
6. Ossi Pekkalainen E-H 1023
7. Bjarne Berg Mustasaari 1020
8. Kalevi Keikko Satakunta 1003
9. Yrjö Luikku Lohtaja 993
10. Jorma Ojala Merijärvi 978
11. Reijo Siipo Pyhäjoki 971
12. Toivo Alakylmänen Muhos 969
13. orma Inget Vaala 957
14. Yrjö Kinnunen Joensuu 926

Sarja S16
1. Jaakko Seppänen Puolanka 1038
2. Marianne Löf Kalajoki 986

Sarja N
1. Eeva Hallikainen Juankoski 1124
2. Enni Javarus Nivala 1122
3. Kati Jaakola-Kääriä 1114
4. Jaana Hokkanen Iisalmi 1106
5. Mari Sammalniemi VRM/Rovaniemi 1082
6. Eva Hilkamo Muurame 990

Sarja N40
1. Hilkka Honkanen PK 1114
2. Elma Tourunen Keski-Suomi 1078
3. Vuokko Puoliväli Alajärvi 1071
4. Saila Mäkiranta Kauhajoki 1000
5. Marja-Leena Tourunen Keski-Suomi 996
6. Sirkka Hartikainen Iisalmi 958

Sarja M20
1. Juho Autio Kempele 1115
2. Juho Korkiakangas Pattijoen MS
3. Jarno Uusivirta Nivala 994

Sarja M40
1. Jari Sikkilä Sievi 1137
2. Timo Heikkilä Kauhajoki 1136
3. Juha Hilkamo Muurame 1133
4.Jarmo Pietilä Kälviä 1130
5. Tarmo Puoliväli Alajärvi 1128
6. Jukka Tölli Nivala 1110
7. Alpo Jumisko 1105
8. Yrjö Uusivirta Nivala 1098
9. Tarmo Lipsonen Pyhäjärvi 1086
10. Jouni Korkeakoski Kannus 1084
11. Matti J.Korhonen Kainuu 1077
12. Tuomo Hautakoski Pyhäjärvi 1057
13. Seppo Seppänen Puolanka 1057
14. Vesä Syrjänen Alahärmä 1054
15. Esa Luoma-Hakola Kauhajoki 1052
16.Jarmo Ihalainen Kokkola 1050
17. Keijo Pitkänen Kuopio 1022
18. Matti Kääriä Kiiminki 1012

Sarja M
1. Tommi Keikko Satakunta 1158
2. Juhani Ikola Jurva 1139
3. Jarkko Hirvonen Kiuruvesi 1138
4 Teemu Pietilä Kälviä 1130
5. Vesa Haikara Nivala 1126
6. Kyösti Kurvinen Kempele 1122
7. Peter Heikell Kokkola 1122
8. Jyrki Uusivirta Nivala 1116
9. Arto Luomala Kälviä 1103
10. Miikka Annunen Hailuoto 1098
11. Erno Pohjanen Kalajoki 1073
12. Ville Hyden Pohjanmaa 1062
13. Heikki Haapala Haukipudas 1062
14. Veli Syrjänen Alahärmä 986

Huomautus
Tulokset on päivitetty todellisuudessa 30.8.2007,
mutta sijoitettu päiväkirjassa jälkikäteen asianmukaiseen kohtaan.
Listojen muuntaminen julkaisukelpoiseen muotoon, siten että päivitysohjelma ne hyväksyi, vaati kaikkien tuloksien uudelleen kirjoittamisen.

palautteet


Hei! Saako tämän vuoden Venetsialaiskisojen Hirvenjuoksun tulokset.. Kiitos!